Naujienos
Studentai iš Suomijos Žagarės regioniniame parke prisidėjo prie teritorijų tvarkymo darbų
2019-10-15
Žagarės regioninio parko direkcija jau antrus metus bendradarbiauja su Suomijos Central Ostrobothnia regiono profesine mokykla, kurios studentai atvyksta atlikti praktikos į Žagarės regioninį parką. Pirmieji studentai su dėstytojais Žagarės regioniniame parke lankėsi 2018 m. kovo 5-14 d. Šiais metais 3 studentai su dėstytoju Jorma Koivuniemi bei gamtinio turizmo specialiste ir projektų vadybininke Mari Keiski Žagarės regioniniame parke viešėjo rugsėjo 30 d. – spalio 10 d.
Atvykę svečiai iš Suomijos pirmiausia buvo supažindinti su Žagarės regioninio parko lankytojų centru ir jo ekspozicijomis. Čia pristatyta Žagarės dvaro istorija ir dabartis, bevaikštant po rūmų sales ir kambarius apžiūrėta įspūdinga medžioklės trofėjų kolekcija, lankytojų centro ekspozicija „Dolomito slėpiniai“, senovinių daiktų ekspozicija „Žagarės krašto istorija“ bei sporto klubo „Žvelgaitis“ apdovanojimų ekspozicija. Š.m. spalio 1-9 d. svečiai aktyviai prisidėjo ir talkino vykdant įvairius teritorijų priežiūros, tvarkymo, gamtotvarkos darbus tokiose Žagarės regioninio parko vietose, kaip Žagarės dvaro parkas, rekreacinė zona prie Žvelgaičių ežero ir karjerų, Žagarės miškas. Jie taip pat turėjo galimybę susipažinti ne tik su Žagarės regioninio parko direkcijos veiklos pobūdžiu ir specifika, įstaigos struktūra ir darbuotojais, bet ir regioninio parko teritorija, jos išskirtine verte, savita augmenija, sutinkamais žvėrimis, jų skleidžiamais garsais ir paliekamais veiklos pėdsakais.
Š.m. spalio 7 d. studentams iš Suomijos buvo sudaryta galimybė išsamiau susipažinti su Žagarės miestu bei Mūšos tyrelio telmologiniu draustiniu. Pirmiausia vykta į Mūšos tyrelio pelkę, kurioje svečiai pasivaikščiojo ilgiausiu Lietuvoje lentų taku pelkėje ir aplankė vienintelį natūralų Joniškio rajone Miknaičių ežerą, Tyrelio akmenį bei buvusią partizanų stovyklavietę. Pasak gamtinio turizmo specialistės ir projektų vadybininkės Mari Keiski, Suomijoje ir ypač Central Ostrobothnia regione, plačiai išvystytas gamtinis turizmas, įrengti 55 pėsčiųjų takai, todėl jiems be galo įdomu susipažinti su mūsų įgyvendinamais projektais bei pasidalyti patirtimi. Svečiai įvertino Mūšos tyrelio pažintinį taką kaip puikų pavyzdį, kur sudaryta galimybė patogiai aplankyti išskirtinį gamtinį kompleksą. Jiems taip pat įspūdį paliko Lietuvos kraštovaizdis, nes, lyginant su Suomija, čia tikras lygumų ir žemdirbystės kraštas. Žagarės mieste svečiams pristatyta Žagarės regioninio parko rekreacinė zona ir joje įgyvendinti projektai pritaikant šią teritoriją lankymui, stabtelta prie išskirtinio „puodų namo“ bei Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, dažniau žinomos Barboros vardu. Kitus objektus studentai aplankė savarankiškai laisvu laiku keliaudami po apylinkes.
Į Suomiją Perho miestą svečiai išsivežė keletą padovanotų lietuviškų ąžuoliukų, nes šioje šalyje mūsų kraštui būdingi, stiprumo ir tvirtumo simboliu, medžiu-paminklu laikomi, Lietuvoje nuo seno pagarbiai saugomi medžiai neauga.
Žagarės regioninio parko direkcijos vyresn.specialistė Modesta Bielskienė