Ekspozicijos
Žagarės regioniniame parke galite aplankyti įdomias ekspozicijas
2015-12-01
E. Vaičiulio „puodų namas“ pradėtas kurti paties E. Vaičiulio idėja ir iniciatyva. Puodus ir įvairius kitokius senus daiktus jis perka ir renka iš vietinių ir aplinkinių miestų ir miestelių gyventojų. Bene vertingiausias muziejaus eksponatas – žydų Tora.
Kontaktai: P. Cvirkos g. 31a, Žagarė, 84318 Joniškio r. sav.
Tautodailininkės Aušros Petrauskienės „Lėlių namai“. „Lėlių namai“ duris atvėrė 2012 m. liepos mėn. „Lėlių namuose“ galima susipažinti ne su paprastomis lėlėmis, o net tokiomis kaip Joniškio miesto burmistras su burmistriene, vyskupas, didikai, žiemgalių žynys ir pan. Šias lėles, vilkinčias XIII-XVII amžių rūbais, tautodailininkė sukūrė 2011 metais specialiai Joniškio miesto šventei, kurią vainikavo istoriniai jubiliejai - 475 metai nuo pirmojo Joniškio miesto vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose, 395 metai miesto savivaldai.
„Lėlių namuose“ tai pat gausus būrys įvairių šalių tautiniais rūbais vilkinčių lėlių. Kai kurias šeimininkė pirko turguje, kitos - dovanotos. O kur dar skirtingų Lietuvos regionų - Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos, Klaipėdos krašto lėlės. Jas sukūrė, rūbus siuvo pati lėlininkė. O už žagarietiškais liaudiškais rūbais vilkinčią lėlę, kurią atkūrė su miestelio gyventoja Adele Koveriene, A. Petrauskienė gavo lėlininkės sertifikatą, liudijantį apie tautinio paveldo gaminį.
Dar „Lėlių namuose“ yra teatrinių lėlių, įvairių kaliausių atvirukų. Tautodailininkė taip pat organizuoja įvairias edukacines pamokas ir moko pasigaminti lėlę, angelą, kaliausę...
Kontaktai: Vilniaus g. 6, Žagarės, Joniškio raj. el.p. ausratoys@gmail.com
Tautodailininkės Aušros Petrauskienės „Kaliausių fabrikėlis“. Žagarėje kaliausės turi savo namus - „Kaliausių fabrikėlį“ tautodailininkės Aušros Petrauskienės sodyboje ant Švėtės upės kranto. Ši sodyba – tarsi kaliausių karalystė, kur gimsta įvairūs personažai.
Kasmet liepos mėnesio pradžioje visi norintys kviečiami į „Kaliausių stovyklą“, kur patys gali pasigaminti kaliausę, išmokti lėlių siuvimo, puošimo meno.
Didžiąją dalį muziejaus eksponatų sudaro etnografiniai daiktai, senieji spaudiniai, baldai ir indai bei ikonografinė medžiaga. Kolekcijos eksponatai buvo surinkti iš Žagarės gyventojų ir kiekvienas iš jų mena savą istoriją, daugumos ji siekia net XIX a.
Tarp eksponatų galima pamatyti įvairiausių amatininkų įrankių: verpimo ratelius ir audimo staklių detales, įvairius kulinarijos, skalbimo, namų apyvokos įrankius, skrynią su kraičiu, lino audinių, netgi kunigo lazdą. Galima išvysti visą staliaus pjūklų ir oblių kolekciją, senovinį patefoną ir radiją, įvairias XIX a. pab. - XX a. pr. knygas. Ekspoziciją papildo senoviniai žagariečių nuotraukų albumai bei piešiniai, laikraščių iškarpos. Bet kuris istorijos mylėtojas atras ką nors ypač dominančio: nuo senovinių monetų, gėrimų buteliukų, iki Pirmojo bei Antrojo pasaulinių karų relikvijų. Savaitgaliais ekspozicijos įkūrėjas Juozas Kazlauskas pats lankytojams pristato parodą bei pasakoja eksponatų istoriją. Kontaktai: Žagarės regioninio parko lankytojų centras, Malūno g. 1, Žagarė, Joniškio raj.
Žagarės regioninio parko lankytojų centro ekspozicija įrengta pirmojo aukšto šiauriniame fligelyje. Centriniame rūmų hole lankytoją pasitinka regioninio parko ir ekspozicijos simbolis – elnias. Jis nurodo kelią. Pirmiausia patenkama į informacinę patalpą, kurioje ant sienos – išsamus Žagarės regioninio parko žemėlapis, kur sužymėti lankomi objektai, turistiniai maršrutai, apgyvendinimo, maitinimo įstaigos, pramogų vietos. Pasienyje – ryškus žaismingas minkštasuolis iš „vyšnių“. Už pirmosios patalpos išsidėstę dar 10 ekspozicijos kambarių, kurių kiekviename pateikiama vis skirtinga tema: kelionė Žagarės laiko upe; medžioklė; Naujosios Žagarės dvaras; tautos, daugiau nei 200 metų gyvenusios kartu; amatai; Tėvas Stanislovas, arkivyskupas Julijonas Steponavičius ir Barbora Žagarietė; Vyšnių festivalis ir žirgai; regioninio parko gamtiniai lobiai; Žagarės regioninio parko draustiniai ir žagariečių šnekta.
Žagarės regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje „Dolomito slėpiniai“ – krašto raidos struktūrinis pagrindas, visa tai – kas siejo ir sieja vietinius žmones, atstovaujančius įvairius laikotarpius ir kultūras.

2021-01-18 Žagarės regioninio parko direktoriaus darbotvarkė
2020-12-21 PRADĖTAS TVARKYTI ŽAGARĖS DVARO PARKAS
2020-12-04 Projekto viešinimui pagaminti roll-upp stendai
2020-10-06 Startuoja projektas „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“
2020-09-28 Vyko tarptautinis pleneras-dirbtuvės su Latvijos ir Lietuvos studentais
