2009 m. vyšnių festivalis
Penktasis Žagarės vyšnių festivalis kraštiečius ir svečius viliojo, gundė virtomis, šokoladu apvoliotomis, sausainiuose, pyraguose, duonoje įkeptomis vyšniomis, tradicine močiutės vyšnių uogiene ir gaiviaisiais gėrimais.
2009-06-30
Didelį įspūdį paliko po atviru dangumi Mažojo Vilniaus teatro suvaidintas „Vyšnių sodas“, sugrįžusių žagariečių, Bardų, Seimo narių koncertai, jojimo žirgais konkūras, daug kitų renginių.
Labai šiltai žiūrovų buvo sutikti festivalį atidariusieji žagariečiai, išėję į pasaulį iš „baltos žagarvyšnės" krašto, nuo Žagarės kultūros namų scenoje skambėjusios pirmosios dainos, savųjų nudainuotų pašvėčių, sukaupę savyje prigimtines tėvų dovanas ir gimtinės tradicijų lobius, žagariečių mylimi ir laukiami aktorė Fausta Laurinaitytė, Juozas Malikonis, Povilas Daunoras ir Vytautas Liulis.
Žagariečiai ir svečiai sulaukė neeilinio įvykio. Pirmą kartą Vilniaus mažasis teatras (režisierius Rimas Tuminas) atviroje erdvėje prie Naryškino dvaro rūmų parodė spektaklį Antono Čechovo „Vyšnių sodas“. Spektaklyje žiūrovai išvydo žinomus aktorius Eglę Gabrėnaitę, Arvydą Dapšį, Gediminą Girdvainį, Andrių Žebrauską, Larisą Kalpokaitę, Ingą Burneikaitę, Leonardą Pobedonoscevą ir kitus.
Festivalyje dainavo ir grojo žinomi bardai Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis ir Olegas Ditkovskis bei labai lauktas žagarietis Igoris Šifrisofas, kuris dainuoti pradėjo Žagarės kultūros namų scenoje. Igoris Šifrisofas į festivalį atvyko iš Vokietijos. Jam talkino žagarietis Arūnas Mikalauskas. Koncertą papildė joniškietis Mindaugas Ancevičius su bičiuliu Ąžuolu Paulausku.
Šeštadienio vakarą nuotaikingą koncertą festivalio dalyviams dovanojo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Inga Valinskienė, Donalda Meiželytė, Laimontas Dinius, Ligitas Kernagis, grojo Vytautas Grubliauskas, koncertą vedė Dalia Teišerskytė. Juos scenoje keitė Eurovizijoje dalyvavusi grupė „Skamp“. Vidurnaktį Žagarės padangę skrodė įspūdingas muzikinis fejerverkas.
Sekmadienį, paskutinę festivalio dieną, specialų pasirodymą vaikams surengė kinologai ir Neringa Čereškevičienė su „Tele bim bam“ kolektyvu. Paskutiniu festivalio renginiu popiete „Lenkiamės Žagarės krašto istorijai“ pagerbta šiemet Joniškio garbės pilietės vardą pelniusi žagarietė mokytoja Romualda Vaitkienė.
Keturias dienas vykusį renginį papildė įvairios festivaliui skirtos parodos, žagarietės Loretos Ripskytės eilėraščio rinkinio pristatymas, žirgų čempionatas, futbolo varžybos, bėgimo maratonas, atrakcionai, varžytuvės ir kitos staigmenos. Tradicinėje mugėje keliomis eilėmis išsirikiavo daugiau kaip 180 prekiautojų. Būta visko: papuošalų, rūbų, pintų dirbinių, mezginių, duonos ir mėsos gaminių, knygų. Tačiau bene daugiausia žmonės teiravosi ir pirko gaminius su Vyšnių festivalio simbolika. Populiarios buvo taurės su festivalio lipduku, šviežios skintos vyšnios, vyšnių uogienė, vyšnių vynas, vyšnios šokolade ir kitokie gardumynai. Smagia atrakcija tapo vyšnių uogienės virimas mugės metu. Čia pat ant sukurto laužo dideliame puode uogienę virė vietos bendruomenės nariai. Dideliu mediniu šaukštu pamaišyti verdančias uogas galėjo ir kiekvienas norintis praeivis.
Žaismingai festivalio dalyvius nuteikė kaliausių konkursas ir kaliausių kelias per Žagarę. Kaliausės kyšojo iš įvairių kiemų, iš sodų, iš vyšnių, daržų, sėdėjo ant liepto prie upės, sveikino praeivius Žagarės regioninio parko direkcijos kieme. Daugiausia kaliausių svečiai ir vietos gyventojai pamatė Švėtės gatvėje, kur beveik kiekviename kieme jos sutiko svečius. Žmonės susisvieniję kelias dienas jas siuvo, lipdė, klijavo, karpė iš polietileno, drobės, šiaudų, įvairių senų rūbų. Kristina ir Arūnas Mikalauskai savo kaliausę aprengė neoninės oranžinės spalvos kombinezonu. Genovaitė Kačkienė savo kūrinį papuošė kankorėžiais. Joniškio Jaunimo ir suaugusiųjų mokyklos auklėtiniai kaliausei panaudojo vien gamtos medžiagas, įvairius augalus. Kaliausių būta net jaunavedžių; viename kieme iš už tvoros kyšojo jų porelė, kai kurios jų siekė suaugusio žmogaus ūgį, kitos buvo miniatiūrinės, sutupdytos po kelias į kibirą. Kaliausės saugojo ne tik vyšnias, kurias gyventojai šiomis dienomis baigė skinti, bet ir Švėtės upę, braškių lysves, pašto dėžutes gatvėje.
Penktasis Žagarės vyšnių festivalis kraštiečius ir svečius viliojo, gundė virtomis, šokoladu apvoliotomis, sausainiuose, pyraguose, duonoje įkeptomis vyšniomis, tradicine močiutės vyšnių uogiene ir gaiviaisiais gėrimais. O vyšniomis renginio dalyviai galėjo vaišintis visas festivalio dienas: vieni gardžiavosi žagariečių surinktomis, kiti mieliau patys uogavo žagariečių soduose.
Žagarės regioninio parko direkcija nuoširdžiai dėkoja visiems visiems prisidėjusiems prie vyšnių festivalio „Aš mylėjau tave tau nežinant“ rengimo ir sėkmės: renginio globą, rėmimą, efektingą pasirodymą ir šventišką nuotaiką, puikiai organizuotas varžybas ir skanius maisto patiekalus bei šaunų dalyvavimą šventėje.
Nepaprastai džiugu, kad gražia tradicija tampantis kultūrinis - sportinis renginys ŽAGARĖS VYŠNIŲ FESTIVALIS randa vis didesnį atgarsį visuomenėje. Šiemet į šventę susirinko kaip niekad gausus dalyvių iš visos Lietuvos būrys.
Nuoširdus Ačiū visiems, be kurių šventės nebūtų!
- Bardų vakaras pažėrė žiūrovams daug neužmirštamų romantiškų akimirkų
- Festivalio rėmėjai
- Festivalio svečius džiugina žirgai
- Festivalio svečius viliojo nuotaikingos kaliausės
- Festivalį papuošė nuostabūs muzikiniai fejerverkai
- Mugė buvo kaip niekad turtinga
- Neįtikėtinai efektingas, originalus A. Čechovo "Vyšnių sodo" pastatymas Žagarės dvaro sodyboje
- Vaikus linksmina Neringa su Tele bim bam grupe
- Šypsenas veiduose ir žinoma neužmirštamas akimirkas festivalio žiūrovams dovanojo Seimo nariai

2021-01-18 Žagarės regioninio parko direktoriaus darbotvarkė
2020-12-21 PRADĖTAS TVARKYTI ŽAGARĖS DVARO PARKAS
2020-12-04 Projekto viešinimui pagaminti roll-upp stendai
2020-10-06 Startuoja projektas „Livonijos kryžiuočių pėdsakais Vakarų Žiemgaloje“
2020-09-28 Vyko tarptautinis pleneras-dirbtuvės su Latvijos ir Lietuvos studentais
